Witamy na stronie VISTALITE. EU |
Zapraszamy do zapoznania się z historią takich perkusji.
Dlaczego warto zainwestować w zestaw Ludwiga Vistalite? Są dwa rodzaje zestawów wyprodukowanych po 2003 roku oraz te z lat 70-tych. Nowe są wykonane z grubszego materiału - akrylu, ich szwy są lepiej połączone, a chrom na obręczach jest nowy - więc wszystkie elementy lśnią pełnym blaskiem. Nowocześniejsze mocowania tomów, lepiej wykonane obwody pod naciągi - to znaczące zalety. Druga grupa to perkusje, które można już uznać za zabytkowe. Wyprodukowano ich pewną ilość i więcej się zrobić nie da. Dzięki powracającej modzie na zestawy zrobione z akrylu, obecnie wykonywane są już przez wielu producentów. Grają dziś na nich takie sławy jak Tomas Lang, zapotrzebowanie wzrasta.
Carl Palmer (E,L&P i ASIA) do dziś na koncertach i w studiu gra na niebieskim zestawie. Moje zainteresownia takimi zestawami to ostatnie dwa lata, kiedy to ceny w dolarach wzrosły dwukrotnie. Co z tego wszystkiego wynika ? Zestawy można podzielić na trzy kategorie: takie po prostu do grania, to te nowe lub stare; nie muszą one być w idealnym stanie, ale muszą mieć dobre krawędzie i mocowania, w miarę dobre chromy, kolor według uznania. Takie zestawy można kupić w dość przystępnej cenie. Nie znaczy tanio - jak to jest z zestawami wykonanymi z drewna, gdzie już za 2000-3000 zł można dostać fajny zestaw wraz z hardware. Jedyne czego należy unikać to zestawy z pojedynczym naciągiem, tak zwane tomy koncertowe. Są one wprawdzie łatwe do nagłośnienia, ale rynek na nie jest ograniczony. Zdecydowana większość perkusistów preferuje zestawy z naciągiem rezonansowym.
Nawet na aukcjach w USA np. sprawny zestaw Tivoli (trzykolorowy zestaw z wbudowanymi światełkami) może osiągnąć cenę 7000-10000 dolarów. Trzecia grupa to mix-zestawy z lat 70-tych w dobrym stanie, na których można śmiało grać, a jednocześnie - jeśli się o nie dba - i tak ich ceny będą rosły. Można na początek kupić mały zestaw: centrala, tom, studnia, a resztę dokupować w miarę dostępności na rynku i obfitości posiadanych środków finansowych. Ową "przygodę" z Vistalite można rozpocząć od instrumentów w bardziej popularnych kolorach, jak niebieski, przezroczysty (clear) czy przydymiony (smoke). Taki zestaw można mieć już za nieco ponad 1500$. To już na pewno wzbudzi zainteresowanie na scenie. Czysty dźwięk, proste strojenie, znacznie głośniejszy niż tradycyjne "trumny". Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą na dziś oraz śledzenie, co nowego znaleźliśmy na rynku wtórnym. Piotr K. |
< Prev | Next > |
---|