koncert Drużyany Wawrzyna _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Koncert Drużyny Wawrzyna w klubie Projektor
 Zespół DRUŻYNA WAWRZYNA to rodzinna formacja stworzona przez lidera - Andrzeja Wawrzyniaka - poetę, kompozytora, kulturoznawcę. Zespół pracuje od 2004 roku. W tym czasie zdobył dwie ważne nagrody: Złoty Gryf na festiwalu w Gorlicach i Główną Nagrodę Wykonawczą na festiwalu w Biłgoraju.

Repertuar zespołu to głównie autorskie piosenki Andrzeja Wawrzyniaka, a także kompozycje Andrzeja do wierszy zaprzyjaźnionych poetów ze Zduńskiej Woli z Klubu Literackiego "Topola". Na co dzień zespół pracuje w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli.
 zapraszamy na stronę tej formacji
 

Od serca:

 

Z początku była to dla mnie "zabawka" - kolorowe, "plastykowe", przezroczyste bębenki, na których - jak wiedziałem - miałem mieć możliwość zagrania koncertu. Znało się tą ciekawostkę z filmów, które gdzieś w sieci krążyły, ale nigdy nie zastanawiałem się nad tym, jak naprawdę brzmią, mimo

iż na tych materiałach video grały nierzadko wielkie światowe sławy.  

 

Po rozmowie i po zapoznaniu się z "odrobiną" historii wzbudziły we mnie ciekawość brzmienia.

 

Zadawałem sobie pytania: Czy to będzie grało z moim ustawieniem zestawu?

Czy zabrzmią uderzone ręką? Co usłyszę jak uderzę pałką zwykłą, co spod rodsa?

 

W twórczości Drużyny Wawrzyna funkcjonują bardzo odczuwalne zmiany dynamiki, więc szczególnie ważne są niuanse. Raz gram rękami na congach wykorzystując 14" jako dodatkowy bass, a 10" jako kolor, przejście, a raz gram pałkami po wszystkim, szczotkami po congach.

 

Często jest tak, że bębny grają dobrze albo cicho, albo głośno. Szukamy optymalnego ustawienia. Łatwiej jest wydobyć brzmienie uderzając mocno i stanowczo, ale co gdy nasz zestaw pięknie "wrzeszczy", ale kiepsko "nuci"? A co jeśli potrzebujemy takiego, który poradzi sobie w każdych warunkach?

 

Okazało się, że:

Bębny brzmią bardzo czysto. Zaskoczyła mnie punktowość dźwięku. Konkretnie taki jaki miał być - bez przydźwięków, pełny, skupiony i ciepły.

Centrala 20" spisała się rewelacyjnie bez wygłuszenia, przy lekkich uderzeniach ładnie i ciepło, ale pokazała też rockowy "Pazur" w bardziej dynamicznych momentach.

 

Miałem możliwość zabawy na tym zestawie grając rytmy swingowe, funky, rock,

delikatnie, mocno, zawsze brzmiały tak jak chciałem.    

 

No ja już liczę złotówki w kieszeniach:)

Pozdrawiam!

 

Krzysztof Wawrzyniak

 a oto kilka fotek z imprezy:
 Przykładowa grafika
 Benjamin i Krzysztof przy nietypowym "wspólnym" zestawie !
 Przykładowa grafika

 

Przykładowa grafika

 

 

 
< Prev   Next >